top_01 top_02 top_03
top_04
top_05
top_06
   
    список статтей    
 

 

 

 

Дом Джорджа Бартона

Будинок Джорджа Бартона

Архітектор Френк Ллойд Райт

 

Дом Мартина, Буффало

Будинок Мартіна, Буффало

Архітектор Френк Ллойд Райт

 

Робби Хаус, Чикаго

Роббі Хаус, Чікаго

Архітектор Френк Ллойд Райт

 

Талиесин, Висконсин

Таліесин, Вісконсин

Архітектор Френк Ллойд Райт

 

Западный Талиесин, Аризона

Західний Таліесин, Арізона

Архітектор Френк Ллойд Райт

 

Джекобс Хаус, Медисон

Джекобс Хаус, Медісон

Архітектор Френк Ллойд Райт

 

Студенческий клуб ДИППОЛИ, Финляндия

Студентський клуб ДІППОЛІ, Фінляндія

Архітектор Рейма Піетіля

 

Резиденция Генри Уайтинга, США

 

Резиденция Генри Уайтинга, США

Резиденція Генрі Уайтінга, США

Архітектор Барт Прінс

Органічна архітектура

Термін «органічна архітектура» з'явився завдяки Френку Ллойду Райту, засновнику і одному з найяскравіших представників цього стилю. Він вважав, що кожна будівля має бути складовою частиною ландшафту, його рисою, спорідненою місцевості і невід'ємною від неї.

На противагу неорганічній архітектурі, заснованій на геометрії, органічну визначають неправильні і динамічні форми. Згідно Райту, кожну форму органічної архітектури слід розглядати як організм, який розвивається відповідно до закону свого власного існування, в гармонії зі своїми функціями і своїм оточенням, як рослина або інші живі організми. Тобто архітектурні форми органічного будинки повинні бути частиною або продовженням природи.

Органічна будівля обов'язково має бути спроектована відповідно до людських пропорцій, в ній має бути мінімальна кількість кімнат і частин будівлі. Будинок не повинен займати кращу частину ділянки, гармонійно вписуючись при цьому в ландшафт. В органічному будинку предмети інтер'єру простої форми і максимально поєднані з елементами будівлі, в інтер'єрі переважають прямі лінії та геометричні форми, в ньому немає прикрас, що не випливають з природи матеріалу. Зв'язок органічного будівлі з ландшафтом будується на використанні місцевих природних матеріалів. При цьому конструкційні будівельні матеріали - камінь, цегла, дерево, бетон - не маскуються оздоблювальними матеріалами, а використовується їх власний декоративний ефект.

Зразком цих правил став житловий будинок Джекобса (Solar Hemicycle) в Мідлтон (США), спроектований і побудований Райтом в 1948 році.

Дом Джекобса "Solar Hemicycle" Мидлтон

 

Дом Джекобса "Solar Hemicycle" Мидлтон

Будинок Джекобса "Solar Hemicycle" Мідлтон

Архітектор Френк Ллойд Райт

Для створення цього проекту Райт придумав план, який назвав «Solar Hemicycle» («Сонячне півколо»). Оскільки ділянка була знаходилася в північному кліматі, будинок спроектовано у формі півкола, північна стіна якого знаходиться на піднесенні і повністю ізольована, а південна - скомпонована з вікон двошарового скла і дверей, щоб сонячне тепло могло проникати в будинок навіть взимку. Південний козирок спроектований таким чином, що влітку на скло падає тінь, а в зимовий час сонячне світло потрапляє прямо у вікна.

Але найвідомішим проектом Райта є Fallingwater (Будинок над водоспадом), побудований в 1939 році. Американська академія архітектури в 1991 році назвала будинок найкращою роботою за всю історію американського зодчества. Едгар Кауфманн, замовник проекту, хотів побудувати заміський будинок з видом на водоспад, але Райт спроектував будівлю безпосередньо над водою. Всі перекриття будинку - залізобетонні плити, консольно винесені на різних рівнях і в різних напрямках від центрального масиву, виготовленого з місцевого каменю. В інтер'єрі Будинку над водоспадом, який Райт розробляв сам, переважають камінь і дерево. Сьогодні Будинок над водоспадом є одним з найбільш популярних пам'яток американської архітектури, який щороку відвідує близько 150 тис. людей.

Дом над водопадом, Пенсильвания

 

Дом над водопадом, Пенсильвания

 

Дом над водопадом, Пенсильвания

Будинок над водопадом, Пенсильванія

Архітектор Френк Ллойд Райт

Незважаючи на те, що Райт вважається основоположником органічної архітектури, ідеї напрямку - цілісність будівлі і навколишнього середовища - в тій чи іншій мірі використовували в своїй роботі і такі відомі архітектори як Антоніо Гауді, Луїс Салліван, Хьюго Херинг, Рудольф Штайнер.

Завдяки непорушним принципам органічної архітектури, цей стиль популярний і сьогодні. Найбільш відомими сучасниками органічної архітектури є Рейма Піетіля (студентський клуб Диполі в Отаніємі, Фінляндія) і Барт Прінс (Резиденція Генрі Уайтінг, США).

Олена Гриньовська

 

 
     

 

 

ПРОЕКТУВАННЯ:

архітектурне

дизайн

інженерне

 

ФАСАДНІ СИСТЕМИ:

вентильовані фасади

піддашшя

вхідні групи

 

ІНТЕР`ЄР:

перегородки ТЦ

офісні перегородки

внутрішні двері

душові кабіни

 

МЕБЛІ:

для торгівлі

кухні

шафи купе, гардеробні

офісні

 

logo_smallРОЗРОБКА: www.smdesign.com.ua

© 2010-2011 Архітектурна майстерня Юрія Гриньовського