top_01 top_02 top_03
top_04
top_05
top_06
   
    список статтей    
 

 

 

 

 

Здание школы Баухаус. Архитектор Вальтер ГропиусБудівля школи Баухаус. Архітектор Вальтер Гропіус

 

Здание обувной фабрики «Фагус» — «Fagus-Werke».Будівля взуттєвої фабрики «Фагус» — «Fagus-Werke».
Архітектори Вальтер Гропіус и Адольф Майер

 

Девятиэтажный жилой квартал в районе Ганзы (Берлин). Архитектор Вальтер ГропиусДев'ятиповерховий житловий квартал в районі

Ганзи (Берлін). Архітектор Вальтер Гропіус

 

павильон Германии на международной выставке в Барселоне. Архитектор Людвиг Мис ван дер РоэНімецький павільйон на міжнародній виставці в

Барселоні. Архитектор Людвіг Міс ван дер Рое

 

СтулКрісло
Дизайн Марселя Броера

 

Заварочный чайникЧайник для заварювання
Дизайн Маріанни Брандт

 

фото: www.cardesign.ru

Баухауз: форма визначається функцією

Школа архітектури та дизайну Баухауз була створена берлінським архітектором Вальтером Гропіусом в 1919 році. Об'єднавши в собі архітектурну школу, школу образотворчих мистецтв і виробничу майстерню, Баухауз став засновником нового архітектурного напрямку і основоположником промислового дизайну. Усього за 14 років свого існування представники школи створили непорушні зразки сучасної архітектури і дизайну: багатоповерхові житлові будинки, вбудовані кухні, шпалери з геометричним малюнком, а також функціональні і доступні предмети інтер'єру.

Засновник школи Вальтер Гропіус вважав, що в нову епоху архітектура повинна бути функціональною, економічною і орієнтованою на технології масового виробництва. Ці принципи лягли в основу головної ідеї Баухауза, яка полягала в проектуванні простих, гарних і функціональних будівель і предметів, доступних широкому загалу.

У майстернях Баухауза велася робота над архітектурними проектами, меблями, рекламою і афішами, плакатами, посудом з металу і скла, оббивними тканинами і освітлювальними приладами, одягом, офісним обладнанням, логотипами підприємств, шпалерами і багатьом іншим.

У дизайнерських проектах Баухауза в якості основного матеріалу лідирував метал, витісняючи традиційне дерево. З нього виконувалися меблі, освітлювальна арматура та інші предмети інтер'єру. У 1925 році відомий архітектор і дизайнер Марсель Брейер, тоді - студент Баухауза, спроектував крісло «Василь» з металевим трубчастим каркасом і сидінням і підлокітниками з текстилю. А вже в 1927 році Баухауз видає перший каталог стандартизованих складних меблів, що випускаються в його майстернях. Сьогодні найяскравішим послідовником Баухауза у виготовленні меблів є шведська Ікеа.

Криза житла підштовхнула школу Баухауза до створення проекту серійних будинків - масових панельних будинків з уніфікованими елементами збірки. Обравши концепцію максимального використання мінімуму простору, студенти та викладачі Баухауза спроектували квартири з мінімально допустимої площею, розрахованої з урахуванням ергономіки. Для кожного типу квартири були спроектовані функціональні інтер'єрні рішення, позбавлені надмірностей і прикрас.

Втім, проекти серійних будинків Баухауз масового застосування в Німеччині не знайшли. Найвідомішим проектом Баухауза в житловому будівництві стало селище Дессау-Тортен. Ідея серійних будинків пізніше була використана при будівництві Білого міста в Тель-Авіві (Ізраїль), який ЮНЕСКО в 2003 році проголосило всесвітньою культурною спадщиною за «видатний приклад нового містобудування та архітектури початку XX століття». Проекти серійних будинків Баухауза стали прототипом і радянських «хрущовок».

Але головним досягненням школи Баухауз стало зародження нового стилю архітектури - інтернаціонального, який характеризується відмовою від національних культурних особливостей і історичного декору на користь прямих ліній, легких і гладких поверхонь зі скла і металу. Найвідомішими будівлями, побудованими в цьому стилі, стали будівлі Баухауз у Дессау (1926) і заводу «Фагус» в Альфельде (1911-1913) у Німеччині, будинок Гропіуса в Массачусетсі (1937), павільйон Німеччини на міжнародній виставці в Барселоні (1929), хмарочос Сігрем Білдінг у Нью-Йорку (1958).

Олена Гриньовська

 
     

 

 

ПРОЕКТУВАННЯ:

архітектурне

дизайн

інженерне

 

ФАСАДНІ СИСТЕМИ:

вентильовані фасади

піддашшя

вхідні групи

 

ІНТЕР`ЄР:

перегородки ТЦ

офісні перегородки

внутрішні двері

душові кабіни

 

МЕБЛІ:

для торгівлі

кухні

шафи купе, гардеробні

офісні

 

logo_smallРОЗРОБКА: www.smdesign.com.ua

© 2010-2011 Архітектурна майстерня Юрія Гриньовського